Wybór ubezpieczenia wakacyjnego

Wyjeżdżając poza granice kraju, a szczególnie na wakacje, warto zakupić ubezpieczenie wakacyjne. Jednak w zależności od sposobu spędzania wolnego czasu podczas wakacji, czy też kraju, do którego się wyjeżdża można decydować się na nieco inne wersje ubezpieczeń turystycznych. Zawsze najważniejszym elementem ubezpieczenia wakacyjnego będzie ubezpieczenia kosztów leczenia poza granicami kraju.

 

Gdy wyjeżdża się na krótki czas do krajów UE można korzystać z doraźnej pomocy medycznej w ramach EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego obejmuje różny zakres pomocy medycznej w poszczególnych krajach europejskich, która objęta jest ubezpieczeniem. Warto sprawdzić takie informacje przede wyjazdem do krajów UE. Ubezpieczenie w ramach EKUZ może być wystarczające podczas krótkiego pobytu poza granicami kraju. Jednak przy wyjazdach wakacyjnych, które obejmują kilkanaście dni warto jest zakupić ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje również ubezpieczenie kosztów leczenia specjalistycznego. W ramach EKUZ nie można liczyć na pokrycie kosztów leczenia u specjalistów. Za takie leczenie najczęściej w całości trzeba zapłacić z własnej kieszeni, gdy nie posiada się ubezpieczenia turystycznego. Koszty leczenia specjalistycznego mogą być bardzo wysokie co sprawia, że warto rozważyć ubezpieczenie wakacyjne http://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne.

 

Co może obejmować ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne może obejmować różne rodzaje ubezpieczeń w ramach wybranej polisy. Jednocześnie warto brać pod uwagę, że gdy kupuje się wycieczkę w firmach turystycznych ubezpieczenie wakacyjne w wersji standardowej objęte jest ceną wycieczki. Warto jest dokładnie sprawdzić jaki jest zakres takiego ubezpieczenia. Nie zawsze jest to ubezpieczenie, które posiada zadowalającą, optymalną sumę ubezpieczenia. Jednocześnie problemem może być również to, że ubezpieczenie nie zawiera oczekiwanej ochrony. Dotyczyć to może choćby ubezpieczenia przed wypadkami przy uprawianiu sportu podczas wakacji. Jeśli chce się ubezpieczyć przed wypadkami podczas uprawiania sportu warto jest decydować się na zakup dodatkowego ubezpieczenia.

 

Porównanie polis dostępnych na rynku

Ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem, więc poszczególne firmy ubezpieczeniowe konstruują różnorodne wersje polis. Najważniejsze jest skupienie się na porównaniu ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą dostępnego w poszczególnych polisach turystycznych. Bardzo ważna jest suma ubezpieczenia, a także obowiązki ubezpieczonego oraz obowiązki firmy ubezpieczeniowej w przypadku zdarzenia objętego polisą.