Stomatologia dla dzieci - wizyta adaptacyjna u dentysty

Dzisiejsze gabinety stomatologiczne w niczym nie przypominają tego, co jako dzieci widzieliśmy my. Dobrze wiedzieć, że nasze dzieci nie muszą bać się dentysty, zostaną przyjęte u stomatologa zupełnie normalnie i nie nabawią się traumy na całe życie. Czy jednak można iść z dzieckiem do pierwszego lepszego dentysty? Czy jest różnica, którego spośród tysięcy wyników spod hasła “stomatologia dla dzieci warszawa http://dentystadladzieciwarszawa.pl/“ wybierzemy dla naszego dziecka? Tego dowiesz się podczas pierwszej wizyty, tzw. wizyty adaptacyjnej dziecka.


Piękny gabinet, zabawki i książeczki, które zachęcają do wizyt i odciągają uwagę od ewentualnych nieprzyjemnych zabiegów to nie wszystko. Na co jeszcze zwrócić uwagę, gdy wybierasz dentystę dla dziecka? Jak powinna wyglądać wizyta adaptacyjna u stomatologa? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas pierwszego spotkania dziecka z dentystą.Jak wygląda wizyta adaptacyjna u dentysty?


Zanim na dobre wybierzesz dentystę dla swojej pociechy spośród wielu znalezionych w Internecie pod hasłem “stomatologia dla dzieci warszawa” gabinetów, koniecznie wybierz się na wizytę adaptacyjną. Zwróć uwagę na wyposażenie gabinetu - czy aranżowano go z myślą o dzieciach? Fajnie, jeśli już w poczekalni stworzono przychylne dla nich warunki, by pozwolić im zapomnieć o potencjalnym stresie z wizyty u zupełnie nieznanej osoby, która w dodatku będzie oczekiwała pokazywania zębów.


Wizyta adaptacyjna u stomatologa dziecięcego powinna być przeprowadzona tak, by dziecko mogło na spokojnie obejrzeć cały gabinet wraz ze sprzętami dentystycznymi. Celem takiej wizyty jest oswojenie dziecka z nowym miejscem i samym dentystą, z którym od tej pory będzie spotykało się regularnie co 4 miesiące. Podczas tej wizyty dziecka stomatolog ma jedyną szansę na zdobycie jego zaufania. Musi wykazać się cierpliwością i odpowiednim podejściem. Jeśli tego nie potrafi, możesz śmiało o jego nazwisko uszczuplić całą listę spod hasła “stomatologia dla dzieci warszawa”. Przecież nie chcesz, by twoje dziecko zraziło się do dentystów.


Często podczas pierwszej wizyty dziecko przechodzi pierwszy i zupełnie bezbolesny zabieg. Najczęściej będzie to lakierowanie zębów, który chroni przed próchnicą. Wykonuje się go małym pędzelkiem, nie trwa to długo. W ten sposób zabezpiecza się szkliwo przed działaniem kwasów i bakterii. Mały pacjent przekonuje się, że stomatolog nie jest straszny i nie robi krzywdy. Dzięki temu dziecko nie będzie bało się kolejnej wizyty w gabinecie.


Bardzo ważne jest, by odpowiednie podejście do wizyty miał również rodzic. Zwłaszcza ten, który sam ma niezbyt przyjemne wspomnienia z dzieciństwa, musi się ich wyzbyć dla dobra swojego dziecka. Nie mogą pojawić się żadne teksty o strachu, nie może być mowy o przenoszeniu własnego przerażenia na mały chłonny umysł dziecka.


Dobrze, jeśli stomatolog dla dzieci nagradza je po wizycie małą zabawką czy dyplomem. To kolejne miłe skojarzenie, które będzie zachętą do częstszego przychodzenia do gabinetu. Zanim więc wybierzesz jednego spośród setek spod hasła “stomatologia dla dzieci warszawa”, upewnij się, że oferuje on tak ważną wizytę adaptacyjną.