Radca prawny - jak wybrać?

Nie ma nic dziwnego w tym, że poszukiwania najlepszego radcy prawnego sprawiają nam trudność. Bez potrzeby bowiem nie korzystamy z jego usług każdego dnia, więc w gruncie rzeczy nie możemy wiedzieć, czym kierować się przy jego wyborze. Okazuje się jednak, że samo wpisanie w okienko wyszukiwarki hasła “Radca Prawny Zielona Góra http://adwokatpelinski.pl/radca-prawny-zielona-gora/“ to trochę za mało. Jak wybrać najlepszego radcę prawnego?


Na pewno masz świadomość, że z prawem stykasz się mimowolnie każdego dnia. Nie oznacza to wcale, że codziennie popełniasz przestępstwo czy wykroczenie - choć właśnie prawo karne generuje w nas najwięcej stresu i o tym dokładnie myślimy, gdy wyobrażamy sobie zetknięcie z prawem twarzą w twarz. Tymczasem każdego dnia robimy zakupy czy korzystamy z komunikacji miejskiej, co przecież jest bezpośrednim spotkaniem z prawem cywilnym oraz gospodarczym. Niemniej w życiu niemal każdego człowieka pojawia się moment, gdy musi skorzystać z porady prawnej - może chodzić o spadek, podział majątku po zmarłym krewnym czy kupno domu. Czy wtedy możemy wybrać losowego radcę spośród setek wyników znalezionych pod hasłem “Radca Prawny Zielona Góra”? Niekoniecznie. Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę, ten artykuł jest dla ciebie.


Radca prawny - jak go znaleźć?


Na dobry początek warto zapytać zaufanych znajomych, czy nie znają kogoś godnego polecenia. Może okazać się, że niedawno sami korzystali z usług radcy prawnego i mogą ci podpowiedzieć, do kogo się udać, a ty nie będziesz musiał szukać w sieci pod hasłem “radca prawny zielona góra”. Pamiętaj, by dowiedzieć się, czego dotyczyła sprawa - każda bowiem jest inna. Dowiedz się, jak wyglądała współpraca - czy radca prawny był godny zaufania i zaangażowany w sprawę. Jeśli możesz, dowiedz się także, jakie były koszty skorzystania z jego usług i jak zakończyła się cała przeprowadzana przez niego sprawa.


Czy powinieneś kierować się reklamą? Pamiętaj, że radcowie prawni mają spore ograniczenie w zakresie reklamowania własnych usług. Z pewnością już zauważyłeś, że po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła “radca prawny zielona góra” nie zasypały cię reklamy. Wszyscy pracujący z prawem mogą bowiem jedynie umieszczać informacje, czym się zajmują - nie mogą jednocześnie reklamować swoich usług jako najlepszych. Dlatego reklamy to nie jest czynnik decydujący, kieruj się głównie tym, jaki zakres usług świadczy dany radca prawny.

 

Możesz też skorzystać z rankingów. Są one ogólnodostępne w wielu wydawanych w Polsce dziennikach. Dowiesz się z nich nie tylko tego, która kancelaria jest największa, ale także w jakiej specjalizuje się dziedzinie. Zanim jednak zaufasz tej, która pojawia się na samym szczycie, musisz upewnić się, jacy eksperci dla niej pracują i czy w ogóle Zielona Góra leży w zasięgu jej działania. Istotne dla ciebie będą również stawki - z pewnością kancelaria, która prowadzi w rankingu nie będzie najtańsza.

 

Samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła “Radca Prawny Zielona Góra” jest bardzo dobrym pomysłem! Internet bowiem może podpowiedzieć ci wiele rzeczy. Po pierwsze, to cenne źródło opinii innych klientów, którzy z pewnością wystawią opinię o danym radcy prawnym, jeśli naprawdę będą zadowoleni z jego usług. W tych komentarzach możesz wyczytać, czy prowadzili sprawę rzetelnie, jakie jest ich podejście do klienta i czy warto w ogóle im zaufać. To także źródło wiedzy na temat samych spraw, jakie prowadzili - musisz bowiem mieć pewność, że dany radca prawny ma doświadczenie w prowadzeniu spraw podobnych do twojej.


Internet to także źródło porad prawnych on-line. Czy warto z nich skorzystać? Jeśli twoja sprawa jest prosta i nie wymaga wielu załatwień, pewnie tak. Okazuje się bowiem, że w bardzo zawiłych sprawach jednak zawsze lepiej będzie skonsultować się twarzą w twarz, by radca prawny mógł zadać wszystkie istotne dla sprawy pytania i już na pierwszym spotkaniu rozwiać sporą część wszelkich wątpliwości.