Polycom, a prowadzenie włąsnej działalności

Prowadzenie własnej działalności to nie lada wyzwanie. Młody przedsiębiorca musi zmierzyć się z wieloma aspektami prawnymi, jednakże mimo to prosperujący biznes może przynieść wiele korzyści. Jest tutaj mowa między innymi o polycom. Zalety płynące z prowadzenia własnej działalności gospodarczej:

- brak szefa, który stoi na straży dokładnego wykonywania obowiązków. Samodzielny przedsiębiorca indywidualnie ustala cele, czas pracy, zakres działalności i kontroluje własne dochody ograniczając inwestycje. Dodatkowo sam wyznacza sobie termin urlopu i długość jego trwania. Może wybrać dogodny termin, a nawet rozbić go na kilka okresów oddalonych od siebie w czasie.

 

- wysokość zarobków – statystycznie gospodarstwa domowe indywidualnych przedsiębiorców gromadzą dużo większy majątek, niż osób zatrudnionych na etacie. Na prowadzeniu firmy można wiele zaoszczędzić, na przykład – od przychodów działalności odlicza się wydatki na samochód firmowy, jego eksploatację, paliwo, a także kupno różnych narzędzi i sprzętów. Między innymi komputer, aparat fotograficzny, system operacyjny czy oprogramowanie. Dzięki temu zmniejsza się kwota podatku dochodowego. Jednakże, istnieje też opcja wyboru opodatkowania liniowego. Opłaca się to przy wyższych dochodach ze względu na to, że nie wpada się w drugi próg podatkowy. Odliczanie VAT-u zmniejsza realne koszty określonych zakupów i usług, gdzie można zdecydować się również na polycom na terenie miasta Warszawy.


- płatnik VAT otrzymuje od swoich klientów kwoty powiększone o ten podatek, a obowiązkiem przedsiębiorcy jest rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Jednakże jeżeli indywidualnie dokona zakupu – podatek pomniejsza VAT należny Urzędowi Skarbowemu. Wydatek wpisuje się w koszty prowadzenia działalności. Muszą być one związane z jej specyfikacją. Zakres tych działań jest w praktyce szeroki. W jego skład wchodzą zakup samochodu i paliwa, abonament telefoniczny, prowadzenie firmowej witryny internetowej, zakup firmowego komputera.


Prowadzenie własnej działalności to ogromna odpowiedzialność. Za siebie, pracowników, a pośrednio również za ich rodziny. Wymaga wielu wyrzeczeń, samodyscypliny i determinacji. Wciąż trzeba inwestować w samorozwój i podnoszenie własnych kompetencji i kwalifikacji.


Wady płynące z prowadzenia własnej działalności gospodarczej:

- ryzyko,

- konieczność poniesienia kosztów związanych z podjęciem własnej działalności gospodarczej,

- nienormowane godziny pracy,

- odpowiedzialność finansowa i prawna,

- konieczność stałej kontroli sytuacji na rynku,

- nieustanna walka o klienta,

- mus śledzenia zmian prawnych,

- obowiązek prowadzenia dokumentacji firmowej,

- zmaganie się z biurokracją .


„Diabeł tkwi w szczegółach”

Rzeczy na pozór proste są o wiele trudniejsze niż nam się początkowo wydaje. Warto rozpocząć prowadzenie działalności w branży, o której mamy pojęcie, znamy jej produkty i usługi bądź potrafimy je wytworzyć. Dzięki temu optymalizujemy szansę na sukces naszej firmy.

 Bez znajomości rynku, rządzących nim praw i jego specyfiki niemożliwym może być osiągnięte wyznaczonego celu. Przed założeniem firmy, zalecane jest dokładne zapoznanie się z rynkiem i potencjalną konkurencją.


Istotny jest również zgrany zespół, który pomaga młodemu przedsiębiorcy uporać się ze wszystkimi zmaganiami. Efektywność pracy wymaga stworzenia odpowiedniej atmosfery. Prowadzenie własnego biznesu wymaga wielu wyrzeczeń i starań. Mimo to warto podjąć próbę i stawić czoła tym wyzwaniom przez wgląd na wyższe zarobki i niezależność.