Materiały stosowane przy dachach zielonych

Popularność realizowania dachów zielonych stale rośnie. Wynika to między innymi z tego, że pozwalają one na stworzenie rekreacyjnych przestrzeni w miejskich przestrzeniach. Jednocześnie dachy zielone to zarówno wyjątkowe walory estetyczne, ale również znacznie większa trwałość samego dachu poprzez możliwość uzyskania lepszych izolacji.

           

Wykonanie dachu zielonego pozwala na zapewnienie ciekawe prezentującego się dachu. Jednocześnie obecnie można obecnie decydować się na bardzo różne rozwiązania. Dotyczy to zarówno typów dachów, na które można się zdecydować, a jednocześnie technologii, które są stosowana do wykonania dachów. Dotyczy to między innymi różnorodnych systemów, które mogą być stosowane do wykonania dachów. Gdy wybiera się typ dachu zielonego trzeba brać pod uwagę zarówno koszty jego zrealizowania, ale również nakłady, które trzeba będzie ponosić stale na utrzymanie dachu. Dobrym rozwiązaniem jest decydowanie się na takie rozwiązania, które są optymalne pod kątem kosztów stałych, a także pozwalają na dopasowanie ilości prac pielęgnacyjnych, które trzeba realizować regularnie przy ogrodzie do indywidualnych możliwości. Jednym z dachów, które wymagają nieco mniej nakładów pracy są dachy rozchodnikowe, które wykorzystują maty rozchodnikowe http://gcl.com.pl/roslinnosc-do-nasadzen-na-dachach/maty-wegetacyjne/.

 

Dachy rozchodnikowe

Dachy rozchodnikowe to jeden z rodzajów dachów ekstensywnych. Tego rodzaju dachy opierają się na stosowaniu warstw specjalnie wyselekcjonowanej roślinności. W przypadku dachów rozchodnikowych są to maty rozchodnikowe. Do atutów dachów ekstensywnych można zaliczyć przede wszystkim ograniczenie ciężaru dachu. Jednocześnie dachy ekstensywne są znacznie mniej czasochłonne w zakresie ilości prac pielęgnacyjnych, które trzeba wykonywać regularnie, by dach odpowiednio się prezentował.

 

Wybór odpowiednich firm do realizowania dachów zielonych

Gdy wybiera się firmy, które mają zrealizować dachy zielone bardzo ważne jest postawić na takie, które mają zarówno odpowiednie doświadczenie na rynku, a jednocześnie pozwalają na zapewnienie wykonania dachów z wykorzystaniem odpowiednich materiałów. Jednocześnie wybierając firmy, które oferują wykonanie dachów można spotkać się ze stosowaniem różnych roślin. Poszczególne firmy stosują rozwiązania różnych światowych producentów. W tym względzie warto decydować się na takie rozwiązania, które są dobrze oceniane na rynku, co pozwala na uzyskanie odpowiedniej jakości dachu. Jednocześnie poszczególne materiały stosowane do wykonania dachów zielonych bezpośrednio przekładają się na trwałość dachu.