Kredyt pod zastaw nieruchomości – kiedy można z niego skorzystać?

Kredyt pod zastaw nieruchomości należy do grupy kredytów udzielanych na wiele lat. Tego typu długoterminowa pożyczka sprawdza się doskonale ze względu na możliwość jej spłaty przez dwadzieścia lub nawet trzydzieści lat nie obciążając tym samym zbytnio budżetu domowego wnioskodawcy. Z kredytu można skorzystać w momencie, kiedy bank postawi go udzielić. Wybór takiej pożyczki nie powinien być pochopny, ze względu na to, że oferty rynkowe choć nieznacznie mogą się od siebie różnić, co umożliwia również wybór najlepszej opcji kredytowej z możliwych.

 

Konkurencja na rynku finansowym jest ogromna. Pojawiają się wciąż nowe produkty, z jakich korzysta mnóstwo osób. Zarówno z kredytów konsumencki, kredytów na konkretny cel, jak również z kredytów na większe sumy pieniężne. Duże obciążenie finansowe jest dla wielu klientów banków tym, na co decydują się w chwili, kiedy chcą zainwestować w nieruchomość, w zakup samochodu, czy generalny remont domu. Kredyt pod zastaw nieruchomości http://www.actum-finanse.pl/oferta/szczegoly/flagowa-pozyczka-actum to jedno z rozwiązań, jakie jest w stanie zaoferować dana instytucja finansowa. Pożyczka w tej formie umożliwia zakup domu lub mieszkania. Kredyt hipoteczny udzielany jest również na:

·        zakup działki budowlanej,

·        zakup działki leśnej lub rolnej,

·        zakup lokalu użytkowego,

·        zakup budynku pod prowadzenie firmy.

 

Czym jest kredyt pod zastaw nieruchomości?

Kredyt pod zastaw nieruchomości jest kredytem udzielanym w sposób taki, że podstawowym zabezpieczeniem banku jest hipoteka. Hipoteka, czyli w tym przypadku nieruchomość zabezpieczana w ten sposób jest dla instytucji finansowej najlepszym rozwiązań ze względu na wysokość udzielanej pożyczki. Kredyt pod zastaw nieruchomości jest udzielany na lata, rozbijany na raty spłacane przez wnioskodawcę i jest niżej oprocentowany, niż innego typu kredyty. Dzięki pożyczce można w pełni lub częściowo pokryć inwestycję, co umożliwia szybsze nabycie mieszkania, domu, działki lub lokalu.

 

Ustalenie rat kredytowych przy kredycie pod zastaw nieruchomości

Ustalenie rat kredytowych odbywa się na samym początku w banku, przy podpisywaniu umowy kredytowej. Dzięki temu wysokość raty, jak również dogodne terminy spłaty zadłużenia przez klientów nie obciążają zbytnio jego budżetu domowego albo firmowego. Co więcej po spłacie kredytu nieruchomość w pełni przechodzi w ręce nabywcy i bank udzielający pożyczki nie ma do niej żadnych praw. Symulacje komputerowe wykonywane na życzenie klienta umożliwiają ustalenie najbardziej optymalnych spłat dla wnioskodawcy. Dzięki nim klient może również wcześniej zorientować się, jaki będzie całkowity koszt kredytu spłacanego przez lata. Większość banków nie robi problemu z udzielaniem takich informacji, ponieważ jest to podstawa do wyboru najlepszej pożyczki przez kredytobiorcę. Tego typu informacje można bez problemu pozyskać w dziale obsługi klienta. Nawet, jeśli klient nie zdecyduje się na produkt finansowy w danym banku, instytucja tego typu udziela pełnych informacji na temat tego, jak wyglądałby kredyt, jeśli weźmie go na dwadzieścia, dziesięć lub trzydzieści lat. Oczywiście im dłuższy czas spłaty, kredyt podzielony na więcej rat, tym pożyczka będzie większa ze względu na doliczane za każdy miesiąc oprocentowanie.