Jak dobrać najlepsze nosidełko dziecięce?

Nosidełka dziecięce są obecnie bardzo popularne i chętnie wybierane dla najmłodszych. O czym warto pamiętać podczas poszukiwania idealnego modelu dla malucha?

 

W sprzedaży można znaleźć wiele różnych modeli nosidełek dla dzieci. Nie wszystkie z nich jednak są dobrym zakupem. Zdarza się, że ich konstrukcja nie jest optymalna i w związku z tym może przyczyniać się nawet do powstawania wad kręgosłupa czy bioderek u najmłodszych.

 

O czym warto więc pamiętać podczas wyboru nosidełka dla malucha? Czy warto postawić na dobre marki, na przykład nosidełko Fidella https://tulsie.pl/kategoria-produktu/nosidelka/nosidelka-fidella/? A może nie przepłacać i kupić tani model z aukcji internetowej? Zapraszamy do sprawdzenia!

 

Nosidełko ergonomiczne – najlepszy wybór dla dziecka

Przy poszukiwaniu odpowiednich nosidełek dziecięcych warto przede wszystkim skoncentrować się na modelach ergonomicznych. To nosidełka, które mają konstrukcję zaprojektowaną z myślą o anatomii dziecka.

 

Nosidełka ergonomiczne, na przykład nosidełko Fidella, to modele, które wspierają prawidłową postawę u dziecka. Maluch może przyjąć wtedy tak zwaną „postawę żabki”. Jego nóżki są odpowiednio rozstawione, co wspiera rozwój bioderek. Dziecko nie wisi wtedy w nosidełku, co dodatkowo odciąża jego kręgosłup.

 

Nosidełka ergonomiczne wpływają zatem na zdrowy rozwój kręgosłupa i bioder u dzieci, a także są dla nich bardzo komfortowe. Doceniają je również rodzice i opiekunowie, ponieważ zapewniają maksymalną wygodę.

 

Za takie nosidełko zapłacimy więcej, ale to sprawdzony wybór – będzie mogło zapewnić maluchowi bezpieczeństwo, a także posłuży na lata.

 

Cechy dobrego nosidełka:

·        ergonomiczna konstrukcja – pozwala dziecku na przyjęcie zdrowej dla niego pozycji

·        odpowiednie podparcie – nosidełko powinno wspierać plecy dziecka i jego główkę, aby maluch mógł łatwo uciąć sobie drzemkę

·        szeroka regulacja – dobre nosidełko powinno być regulowane w wielu miejscach, płynną regulację zapewnia nosidełko Fidella

·        łatwe zakładanie – nosidełko powinno być łatwe w zakładaniu przez użytkownika

·        wysokiej jakości materiały – najczęściej stosowana jest bawełna z odpowiednimi atestami, które potwierdzają, że jest bezpieczna dla najmłodszych

·        odpowiedni rozmiar – nosidełko powinno być dopasowane rozmiarowo zarówno do sylwetki noszącej je osoby, jak również do małego pasażera

·        warianty noszenia – najlepiej, aby nosidełko pozwalało na używanie przodem i tyłem

·        standardy bezpieczeństwa – potwierdzają jakość produktu, nosidełko Fidella spełnia amerykański standard bezpieczeństwa ASTM F2236-14 i europejskie normy bezpieczeństwa CEN / TR 16512-2015

 

Dobre nosidełko dziecięce nie musi być drogie!

Średnia cena nosidełek dziecięcych to od około 350 do 500 złotych. Tyle zapłacimy również za markowe nosidełko Fidella. W rzeczywistości nie trzeba jednak płacić za nie aż tak dużo – warto szukać promocji i kodów rabatowych, aby oszczędzić na swoim zamówieniu.

 

Nie warto jednak kupować najtańszych nosidełek od nieznanych producentów – nie zapewniają dzieciom odpowiedniego wsparcia i mogą przyczyniać się do powstawania dyskomfortu, a nawet wad kręgosłupa i bioderek. Za wysoką jakość warto dopłacić!